وزین
صرافی وزین

آموزش تنظیم دو سفارش همزمان (OCO) در بایننس

0 6

بازار ارزهای دیجیتال امروزه بسیار پرطرفدار است. برای سود بردن در این بازار باید با اصطلاحات تخصصی آن آشنا باشید؛ ازاین‌رو در ادامه این مقاله به دو سفارش همزمان (OCO) و هرآنچه که به آن مربوط است، پرداخته­‌ایم.

دو سفارش همزمان (OCO) چیست؟

در دنیای ارز دیجیتال، دو سفارش همزمان (One Cancels the Other (OCO)) دستوری شناخته شده است. این سفارش، به دستورهای معمولی می‌گویند که اگر یکی از سفارش‌ها اجرا شد، دیگری به طور خودکار توسط سیستم حذف شود. این همان چیزی است که عملکرد سفارش همزمان را، به ابزاری عالی برای بهبود نرخ سودآوری و به‌حداقل‌رساندن ضررهای احتمالی (توقف ضرر) تبدیل می‌کند.

آموزش استفاده از دو سفارش همزمان (OCO)

در اینجا با ذکر یک نمونه سفارش، شما را بیشتر با این دستور آشنا کرده­‌ایم.

فرض کنید که شما مقداری بیت­ کوین با قیمت ۶۳۰۰ دلار خریده­اید و می­خواهید در صورت بالارفتن قیمت بیت ­کوین تا ۶۶۰۰ آنها را بفروشید؛ اما می‌خواهید همزمان یک حد ضرر نیز در قیمت ۶۱۰۰ اعمال کنید تا در صورت پایین رفتن قیمت متحمل ضرر اندکی شوید. معاملات همزمان، این امکان را به شما می­دهند که فروش و حد ضرر خود را ثبت کنید.

نحوه استفاده از دو سفارش همزمان (OCO) در بایننس
نحوه استفاده از دو سفارش همزمان (OCO) در بایننس

نحوه استفاده از دو سفارش همزمان (OCO) در بایننس

بایننس، یک صرافی ارز دیجیتال برای تجارت ارزهای رمز پایه مختلف است. معاملات  همزمان، نوع جدیدی از معامله در بایننس است که به‌وسیله آن می­توانید به‌صورت خودکار ۲ سفارش (Order) را همزمان ثبت کنید. استفاده از معاملات همزمان در بایننس بسیار ساده است.

  • برای ثبت یک معامله مانند تصویر زیر از قسمت Stop-limit گزینه OCO را انتخاب کنید و از قسمت Sell BNB که مربوط به معامله فروش است، اقدام به ثبت معامله OCO کنید.
  • در بخش LIMIT اگر قیمت BNB تا این مقداری که شما تعیین می­کنید افزایش یافت آن را با همین قیمت بفروشد.
  • و در قسمت Stop تعیین می‌کنید که اگر قیمت تا مقدار مدنظر شما کاهش یافت معامله حد ضرر فعال شود.
نحوه استفاده از دو سفارش همزمان (OCO) در بایننس
نحوه استفاده از دو سفارش همزمان (OCO) در بایننس

ویژگی­‌های دو سفارش همزمان (OCO)

معاملات همزمان، نوع ساده‌ای از خودکارسازی فرایند تریدینگ هستند؛ به شما این امکان را می‌دهند که از معاملات خود با سود خارج شوید و ضرر را به حداقل برسانید.

کاربرد دو سفارش همزمان (OCO)

همان‌طور که گفته شد دستور دو سفارش همزمان، شامل یک جفت دستور است که به طور هم‌زمان ایجاد می‌شود، اما فقط اجرای یکی از آن‌ها امکان‌پذیر است. این بدان معنی است که به‌ محض پرشدن کامل یا جزئی یکی از سفارش‌ها، سفارش دیگر به طور خودکار لغو می‌شود. به همین دلیل گاهی از سفارش‌های همزمان، به‌عنوان دستور لغو سفارش نیز یاد می‌­کنند.

دو سفارش همزمان (OCO)
دو سفارش همزمان (OCO)

در اصل سفارش همزمان، سفارشی شرطی است که یک سفارش محدود با یک دستور توقف محدود را ترکیب می‌کند و آن را به شکل درست، برای خوانده شدن توسط کامپیوتر تبدیل می‌کند. به‌عبارت‌دیگر، سفارش همزمان به شما این امکان را می‌دهد که دو دستور را هم‌زمان، در دستور کار قرار دهید.

مؤسس و مدیر عامل بایننس کیست؟ | چانگ پنگ ژائو Changpeng Zhao

عملکرد دو سفارش همزمان (OCO) چگونه است؟

سفارش‌های همزمان ممکن است مفید باشند. به‌عنوان‌مثال، اگر بایننس کوین (BNB) بین ۳۵ تا ۴۰ دلار معامله می‌شود، می‌توانید یک سفارش همزمان ایجاد کنید که اگر قیمت آن به بیش از ۴۰ دلار رسید آن را بفروشد و یا اگر ارزش آن از ۳۵ دلار کاهش یابد، خرید کند. البته لازم به ذکر است که اگر یکی از دستورات اجرا شود، دیگری لغو خواهد شد.

عملکرد دو سفارش همزمان (OCO)
عملکرد دو سفارش همزمان (OCO)

دو سفارش همزمان (OCO) چه امکاناتی را فراهم می­‌کند؟

به طور خلاصه، یک سفارش همزمان به شما این امکان را می‌دهد تا با قفل‌کردن سودهای احتمالی یا محدودکردن خطرات، به روش امن‌تری تجارت کنید. همچنین این سفارش قابلیت انعطاف‌پذیری بیشتری را فراهم می­کند. به طور مثال: می‌توانید بدون نیاز به انتخاب صعودی یا نزولی درخواست خود را وارد کنید یا از آن خارج شوید. به‌غیراز این، سفارش‌های همزمان ممکن است باعث آرامش خاطر معامله‌گرانی شود که نمی‌خواهند روزانه فعالیت بازار را ردیابی کنند (یا وقت کافی ندارند).

سخن پایانی

طبق آنچه گفته شد دو سفارش همزمان (OCO) ، یک نوع سفارش است که می­تواند به شما در خریدوفروش ارزهای رمزنگاری شده کمک کند تا کمتر دچار ضرر شوید؛ مثلاً برای کسانی که هر روز نمی‌توانند به بازار ارز سر بزنند این امکان بسیار کاربردی است. در آخر باید گفت که سفارش‌ها همزمان ابزاری ساده و درعین‌حال قدرتمند هستند که به کاربران اجازه می‌دهند در محیطی امن‌تر به معامله بپردازند. این سفارش برای محدودکردن ریسک و حفظ سود و حتی در ورود و خروج از موقعیت­ها در بازار می‌تواند استفاده شود.

 صرافی ارز دیجیتال وزینکس

۰ ۰ رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
نمایش تمام دیدگاه ها