وزین
صرافی وزین

فاست ارز دیجیتال چیست؟

0 11

روش‌های مختلفی برای افزایش دارایی‌هایی دیجیتال وجود دارد؛ خرید و فروش، معامله (Trade) و حتی هک و کلاهبرداری! فاست (Faucet)، یکی از راه‌هایی است که کمک می‌کند مقداری رمزارز جدید به دست بیاورید، آن هم رایگان!

 • واقعاً کسب بیت کوین رایگان یا ارزهای دیجیتال دیگر، ممکن و شدنی است؟
 • کدام رمزارزها، فاست (Faucet) دارند؟
 • آیا فاست (Faucet) ارزهای دیجیتال، می‌تواند درآمد مناسبی برایمان داشته باشد؟

در این مقاله، جواب این سوالات را می‌دهیم.

فاست چیست؟

فاست (Faucet)، در لغت به معنای قطره‌چکان است؛ در اصطلاح، مقدار ارز دیجیتالی است که بسیار کم و آهسته (قطره چکانی) به دست می‌آید.
فاست (Faucet)در دنیای رمزارزها، وب‌سایت یا اپلیکیشنی است که در ازای انجام کارهای کوچک و آسان، به انجام‌دهندگان آن کارها ارز دیجیتال پاداش می‌دهد. کارهای ساده‌ای مثل مشاهده تبلیغات، دیدن ویدئو، حل معما یا پازل، کلیک روی بعضی لینک‌ها، زدن تیک کپچا و غیره. انتخاب نام قطره‌چکان، فاست (Faucet)، این است که پرداخت‌ها درست مثل قطرات ریز آب که از قطره‌چکان، می‌چکد، بسیار کم و کوچک هستند. کاربران آدرس کیف پول (Wallet) خود را، به این سرویس‌ها می‌دهند و پرداختی‌ها مستقیم به ولت کاربر انجام می‌شود.
پرداخت‌ها در فاست (Faucet) آن‌قدر کوچک است که به‌جرئت می‌توانیم بگوییم، هیچ‌کس را ثروتمند نمی‌کند. هرچه کاری که کاربر انجام می‌دهد ساده‌تر باشد، مبلغ پاداش هم کمتر می‌شود. بیشتر سایت‌ها و پلتفرم‌های فاست (Faucet)، یک آستانه پرداخت برای خودشان دارند. یعنی تا رسیدن به یک مبلغ مشخص، به کاربر اجازه نمی‌دهند پاداش‌های خود را برداشت کند. پاداش‌های جمع‌شده کاربر به کیف پول آنلاین سایت فاست (Faucet) واریز می‌شود و بعد از رسیدن به حدنصاب تعریف‌شده توسط سایت، کاربر می‌تواند رمزارزهای دریافتی را به کیف پول شخصی خودش منتقل کند. رسیدن به این حدنصاب، در سایت‌های مختلف متفاوت است. در یک سرویس، ممکن است در یک شبانه‌روز به مبلغ مشخص‌شده برسید، در یک سرویس دیگر، یک هفته.

معرفی کامل ارز دیجیتال، کاربرد، نحوه استخراج و معامله آن

سوال مهمی که مطرح می‌شود این است؛

 • چرا اصلاً فاست (Faucet) ارزهای دیجیتال به وجود آمد؟
 • چرا باید به کاربران، بیت کوین یا هر نوع رمزارز رایگان دیگر داد؟
 • فلسفه ایجاد و استفاده از فاست (Faucet) ارزهای دیجیتال چه بود؟

هرچند در سال‌های گذشته، ارزهای دیجیتال بین مردم به محبوبیت زیادی دست پیدا کرده‌اند؛ اما هنوز آن‌طور که باید و شاید، بین عامه مردم شناخته‌شده نیستند. حتی اگر درباره بیت کوین و ارزهای دیجیتال چیزهایی شنیده باشند، حاضر نیستند از آن استفاده کنند.

ایده پشت فاست (Faucet) می‌گوید:

به افراد مختلف، رمزارزهای رایگان بدهید تا آن‌ها وقت بگذارند و بیشتر درباره دارایی‌های دیجیتال، اطلاعات کسب کنند. به‌این‌ترتیب، می‌توانید امیدوار باشید بعد از شناخت رمزارزها، روی آن‌ها سرمایه‌گذاری کنند.

سایت‌های فاست (Faucet) ارز دیجیتال چطور کار می‌کنند؟

منطق پشت سایت‌ها و سرویس‌های فاست (Faucet)، بسیار ساده است. این سایت‌ها، کارهایی آسان برای کاربر آماده می‌کنند یا از او می‌خواهند در فعالیت‌هایی ثابت و مشخص، مشارکت کند. سایت‌های Faucet، مبلغی را به‌عنوان پاداش در اختیار کاربر می‌گذارند و می‌توانند برای کاربران، زمان درخواست پاداش را تعریف کنند.
معمولاً کاربران، باید اول در سایت ثبت‌نام کنند. هنگام تکمیل اطلاعات، آدرس کیف پول آن‌ها در پروفایلشان ذخیره می‌شود. روال کار هم به این شکل است که بعد از تکمیل یک کار کوچک توسط کاربر، مبلغ پاداش به یک کیف پول کوچک (Micro Wallet) واریز می‌شود. میکرو ولت‌ها شبیه کیف پول‌های عادی هستند، با این تفاوت که ظرفیت کمی دارند و مقدار ناچیزی رمزارز در خود جای می‌دهند. بیشتر سایت‌های فاست (Faucet)، بعد از ثبت‌نام کاربر، به شکل خودکار برای او Micro Wallet ایجاد می‌کنند. هنگام پرشدن میکرو ولت‌ها پاداش به شکل خودکار به کیف پول اصلی کاربر منتقل می‌شود.

 

فاست بیت کوین

آقای گوین اندرسون (Gavin Anderson)، توسعه‌دهنده ارشد بیت کوین، سال ۲۰۱۰ فاست‌هایی برای بیت کوین معرفی کرد.
در آن زمان نیاز بود که بیت کوین بین مردم شناخته شود؛ به همین دلیل، این فاست‌های بیت کوین می‌توانستند به ترویج و رشد آن
کمک کنند. یکی دیگر از دلایل راه‌اندازی فاست بیت کوین و اهدای رایگان به مردم در آن سال‌ها، کم بودن تعداد صرافی‌های رمزارزها بود.
اگر به یک دهه قبل و سال‌های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۲ برگردیم، می‌بینیم چه محدودیت‌هایی در معاملات ارزهای دیجیتال وجود داشت. تعداد خریدوفروش‌ها، بسیار محدود بود و به همین خاطر، خرید بیت کوین با مشکل همراه بود. همین موضوع، به رشد فاست‌های بیت کوین کمک می‌کرد تا به مردم انگیزه استفاده از بیت کوین را بدهد. این روش، نوعی تبلیغات برای این کوین افسانه‌ای به‌حساب می‌آمد. این فاست‌ها بدون نیاز به سرمایه اولیه کلان، در پذیرش بیت کوین کمک زیادی می‌کردند.
سیستم پاداش فاست‌های بیت کوین از کوچک‌ترین واحد اندازه‌گیری بیت کوین، یعنی ساتوشی (Satoshi)، استفاده می‌کنند. هر ساتوشی، یک میلیونم بیت کوین (۰. ۰۰۰۰۰۰۰۱BTC) است. هر سرویس فاست بیت کوین، مقدار مشخصی پاداش برای کاربران در نظر می‌گیرد. برخی از سایت‌ها، پاداش بیشتری می‌دهند. بیت کوین، اولین ارز دیجیتال دنیا و اولین ارزی بود که فاست انجام داد. بعدازاین اقدام بیت کوین، سایر ارزهای دیجیتال هم ترغیب به امتحان کردن این شیوه شدند.

بیت کوین چیست؟ همه چیز درباره بیت کوین

فاست اتریوم

فاست (Faucet) اتریوم، مشابه نمونه بیت کوین کار می‌کند؛ با این تفاوت که به‌جای ساتوشی، به کاربران خود اتر (Ether) پاداش می‌دهد. با دیدن تبلیغات یا انجام کارهای مشابه، می‌توانید بدون پرداخت هزینه، توکن‌های رایگان اتریوم کسب کنید. در ادامه، با برخی از معروف‌ترین سایت‌های Faucet اتریوم آشنا می‌شویم:

 • Ethereum-faucet.org: با حل کپچاهای مختلف، مقداری توکن ETH کسب می‌کنید.
 • Allcoins.pw: این سایت، یک پلتفرم فاست ارزهای دیجیتال است که قابلیت‌های جالبی دارد. در این سرویس، چند بازی قرار دارد که می‌توانید با آن‌ها سرگرم شوید و همچنین، کمی اتر رایگان به دست بیاورید.
 • firefaucet.win: روش‌های مختلفی برای کسب توکن‌های ETH، در اختیارتان می‌گذارد. برای مثال می‌توانید با مرورگر وب، به استخراج بپردازید یا کپچاها را تکمیل کنید.
 • Dutchy CORP: یک سرویس که می‌توانید با بازی‌کردن و حل معماهای مختلف، اتر رایگان کسب کنید.
همه چیز درباره اتریوم (آشنایی کامل با دومین ارز دیجیتال برتر جهان)

فاست مونرو

 • مونرو (Monero)، با نشان اختصاری XMR، یک ارز دیجیتال غیرمتمرکز است. مونرو، با استفاده از یک دفتر کل توزیع شده عمومی با رعایت استانداردهای امنیتی بالا، تلاش دارد تراکنش‌های شبکه را تا جای ممکن ناشناس نگه دارد. مونرو به‌خاطر ناشناس بودن تراکنش‌ها، مدتی است در دارک‌وب هم محبوبیت پیدا کرده است.
 • Monerofaucet.info: به کمک این سایت، می‌توانید مبلغی بین ۰.۰۰۰۰۰۵ تا ۰.۰۲۵ توکن مونرو (Monero)، پاداش بگیرید. این مبالغ، هر یک ساعت (۶۰ دقیقه) به‌حساب شما واریز می‌شود.
 • Express faucet: با این سرویس، هر چهار ساعت یک‌بار مبلغ ۰.۰۰۰۴۲۷۵۴ مونرو دریافت می‌کنید. این سرویس، یک بازی بخت‌آزمایی (Lottery) دارد که در صورت برنده شدن، می‌توانید مونرو رایگان دریافت کنید.
محبوب شدن مونرو در دارک وب به جای بیت کوین با کارمزد کمتر

فاست ترون

ارز دیجیتال ترون (Tron)، با نشان اختصاری TRX، توسط جاستین سان (Justin sun) سال ۲۰۱۷ میلادی، معرفی شد. سایت‌های زیادی وجود دارند که با انجام فعالیت‌هایی مثل بازی‌کردن، شرکت در نظرسنجی، معرفی سرویسی خاص به دوستان، کلیک روی لینک و کارهای مشابه به شما ترون رایگان می‌دهند.

 • Free–Tron: بعد از بازکردن سایت و ثبت‌نام (که فرایندی ساده است)، می‌توانید TRX رایگان کسب کنید. حداقل برداشت این سایت، ۱۰ واحد ترون است که بدون پرداخت کارمزد، می‌توانید آن را برداشت کنید.
 • Xcolander.com: پلتفرم بزرگی است که فاست کوین‌های مختلف را عرضه می‌کند. می‌توانید بین کوین‌های موجود، یکی را انتخاب کنید. در این لیست، TRX هم وجود دارد. تعداد کاربران این سایت، زیاد است و اعتبار بالایی بین رقبا دارد. با ثبت‌نام در این سایت و محک‌زدن شانستان، می‌توانید ترون رایگان کسب کنید.

جمع‌بندی

فاست (Faucet) ارز دیجیتال، یعنی کسب رمزارز رایگان با انجام کارهای ساده و مشخص؛ کارهایی مثل دیدن تبلیغات، بازی‌کردن، حل معما، کلیک روی لینک‌های خاص (که البته به‌خاطر مسائل امنیتی، بااحتیاط این کار را بکنید) و غیره. فاست (Faucet) ، یک بازی دو سر برد است. از طرفی به شناخته شدن یک کوین یا توکن کمک می‌کند، از طرفی هم به مشارکت‌کنندگان مقداری ارز دیجیتال رایگان تعلق می‌گیرد. هرچند این مبلغ خیلی زیاد نیست، اما می‌تواند به شهرت و معروف شدن یک دارایی دیجیتال، کمک زیادی بکند.

صرافی ارز دیجیتال وزین

۰ ۰ رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
نمایش تمام دیدگاه ها