وزین
صرافی وزین

همه چیز درباره آوه (Aave)

0 19

در دنیای امروز، تمام فعالیت‌های مالی در بانک‌ها انجام می‌شود. اگر قصد وام گرفتن داشته باشید، قبل از هر چیز باید در بانک حساب باز کنید. مقداری از پولتان را سپرده‌گذاری کنید. سند خانه‌تان را گرو بگذارید، ضامن مطمئن با فیش حقوقی معتبر ببرید و بعد از پر کردن تعداد بی‌شماری فرم، شاید بتوانید وام بگیرید.

آوه، برای دورزدن بانک و پرداخت وام بدون نیاز به هیچ واسطه‌ای آمده است.

آوه، یک پلتفرم غیرمتمرکز وام دهی است. معمولاً اسم ارز دیجیتال آوه را کنار عبارت DeFi protocol می‌شنویم. برای درک سازوکار آوه، لازم است در ابتدا با پلتفرم‌های دیفای آشنا شویم. عبارت DeFi مخفف کلمه‌های Decentralized Finance یا امور مالی غیرمتمرکز است.

دیفای، به مجموعه پروتکل‌هایی گفته می‌شود که باتکیه‌بر فناوری بلاک چین، امور مالی را به شکل غیرمتمرکز و بدون نیاز به واسطه‌ها انجام می‌دهند. این امور مالی می‌تواند شامل گرفتن وام، پرداخت اقساط، انتقال پول و غیره باشد؛ بنابراین، دیفای نام یک برنامه یا پروتکل خاص نیست، بلکه به اکوسیستمی از پروتکل‌های متنوع اطلاق می‌شود که هرکدام به‌نوعی می‌توانند یک یا چند عملیات مالی را در بستری غیرمتمرکز انجام دهند.

تکنولوژی به کار گرفته شده در برنامه‌های دیفای، همان تکنولوژی بلاک چین است که اولین‌بار با بیت کوین به دنیا معرفی شد. با استفاده از فناوری بلاک چین، نیاز به بانک‌ها و مؤسسات مالی به‌ طور کامل از بین می‌رود.

اما این پلتفرم، چگونه توانسته عنصر اساسی معاملات مالی یعنی اعتماد را، بدون حضور هیچ نهاد واسطی ایجاد کند؟

آوه چگونه کار می‌کند؟

آوه، روی بلاک چین اتریوم راه‌اندازی شده‌است. نام اتریوم، با قراردادهای هوشمند گره ‌خورده است. پس مشخص است که آوه نیز،  از سازوکار قراردادهای هوشمند برای وام‌دهی استفاده می‌کند. توضیح کامل قراردادهای هوشمند در مقاله مربوط به اتریوم داده شده‌است؛ اما جهت یادآوری، اشاره مختصری به سازوکار آن‌ها خواهم کرد.

همه چیز درباره اتریوم (آشنایی کامل با دومین ارز دیجیتال برتر جهان)

قرارداد هوشمند، کد برنامه‌نویسی شامل دستورالعمل‌ها و قوانین مشخصی درباره معاملات است. هنگامی‌که افراد با استفاده از این قراردادها با یکدیگر معامله کنند، کدها اجرا شده و قوانین بر روی دارایی‌های دو طرف معامله اعمال می‌شود. به‌این‌ترتیب نیاز به بانک یا نهاد ناظری که صحت معامله را تأیید کند از بین خواهد رفت چراکه همه چیز در دست کدهاست!

اما برگردیم به آوه

آوه، سیستمی از قراردادهای هوشمند است. این سیستم، دارایی‌ها و انجام صحیح امور مالی را در شبکه توزیع‌شده‌ای از رایانه‌ها که نرم‌افزار آوه را اجرا می‌کنند، مدیریت می‌کند.

از این قراردادها، برای پرداخت وام به اشخاص و دریافت اقساط و سود آن استفاده می‌شود.

درواقع، کاربران Aave برای مدیریت سرمایه خود نیازی به اعتماد به یک مؤسسه یا شخص خاص ندارند. فقط کافی است به عملکرد صحیح کدهای نوشته شده، اعتماد کنند.

دو دسته کاربر در این سیستم وجود دارد، وام‌دهنده و وام‌گیرنده. وام دهندگان، وجوه خود را وارد پلتفرم آوه می‌کنند. این وجوه در استخری واریز می‌شود که وام‌گیرندگان می‌توانند از آن برداشت کنند. وام‌گیرندگان می‌توانند تعیین کنند مبلغ وامشان با چه توکنی به‌حسابشان واریز شود.

برای تسهیل این فعالیت، Aave دو نوع توکن ایجاد کرده است:

a Token، برای وام دهندگان ایجاد شده است. آن‌ها سود وام‌های خود را در قالب aToken دریافت می‌کنند و توکن Aave ،که ارز دیجیتال بومی پلتفرم آوه است.

هر پلتفرم وام‌دهنده‌ای برای اطمینان از بازگشت سرمایه خود، نیاز به وثیقه‌ دارد. پلتفرم آوه نیز مستثنی نیست. مقدار مشخصی  وثیقه برای گرفتن وام لازم است.

پلتفرم وام دهی ارزهای دیجیتال چیست، چگونه کار می‌کنند و معرفی برخی از آنها

پلتفرم آوه، مزایای خاصی برای هولدرهای توکن آوه در نظر گرفته است. برای مثال، وام‌گیرندگان AAVE در صورت گرفتن وام‌های رایج، از برخی هزینه‌ها معاف هستند. همچنین وام‌گیرندگانی که از AAVE به‌عنوان وثیقه استفاده کنند، در هزینه‌ها تخفیف می‌گیرند.

Flash loans در آوه چیست؟
Flash loans در آوه چیست؟

Flash loans در آوه چیست؟

شاید برای شما هم پیش‌آمده باشد که فرصت بسیار عالی سرمایه گذاری پیدا کنید اما سرمایه‌ای نداشته باشید. از طرفی با وقت گذراندن در بانک‌ها برای گرفتن وام، فرصت سرمایه‌گذاری از دست برود. آوه، برای این مواقع هم چاره‌ای اندیشیده است. وام های فلش (flash loan)، فوراً صادر می‌شوند. این وام‌ها به هیچ وثیقه اولیه‌ای احتیاج ندارند و تقریباً بلافاصله به‌حساب شما منتقل می‌شوند. اما باید مبلغ وام را برای مقاصد معلومی از جمله آربیتراژ، تأمین نقدینگی، مبادله وثیقه و … در همان پلتفرم استفاده کنید.

در واقع، وام فلش به این شکل کار می‌کند که شخص از آوه مقداری پول در یک بلاک دریافت می‌کند اما باید پول و ۰.۰۹ درصد سود پول را در همان بلاک برگرداند. در غیر این صورت، پولی به وام‌گیرنده پرداخت نمی‌شود.

کمی پیچیده به نظر می‌رسد. درواقع دریافت وام فلش، کمی پیچیده است و بیشتر برای توسعه‌دهندگان و برنامه‌نویسان طراحی شده است. برای گرفتن وام فلش، شما باید قرارداد هوشمندی ایجاد کنید که وام را دریافت کند، آن را در زمینه موردنظرتان سرمایه‌گذاری کند و سپس اصل پول و سود آن را برگرداند و سود شما در آن سرمایه‌گذاری را نیز بدهد.

با استفاده از flash loan ، می‌توان میزان سود در ترید‌ها را بیشتر کرد یا معاملاتی بدون سرمایه اولیه و صرفاً با پول وام‌گرفته شده انجام داد. به‌تازگی رابط‌های کاربری، گرفتن این نوع وام را برای کسانی که با برنامه‌نویسی آشنایی ندارند، تسهیل کرده است. برای آشنایی و کسب اطلاعات بیشتر راجع به گرفتن وام‌های فلش بدون نیاز به برنامه‌نویسی، می‌توانید به لینک زیر مراجعه کنید:

(بچه‌های سئو این بخش رو با توجه به استانداراشون تغییر بدن)

تاریخچه آوه

آوه، تاریخچه نسبتاً کوتاهی دارد. چراکه مدت‌زمان زیادی نیست که وارد دنیای کریپتوکارنسی شده است. تاریخچه آوه از سال ۲۰۱۷ شروع می‌شود، زمانی که استنی کولچوف (Stani Kulechov) تصمیم گرفت ارز اتلند (ETHLend) را عرضه کند. این ارز، نسخه قدیمی آوه است و از آن زمان تاکنون تغییرات زیادی را پشت سر گذاشته است. در ادامه، می‌توانید خط زمانی آوه و اتفاقاتی که از سر گذرانده است را مشاهده کنید:

  • ۲۰۱۷: ارزی که امروزه آن را با نام آوه می‌شناسیم، در آن زمان با نام اتلند (ETHLend) عرضه شد و در عرضه اولیه خود توانست ۱۶ میلیون دلار بودجه جذب کند.
  • ۲۰۱۸: ETHLend به Aave تغییر نام داد.
  • اکتبر ۲۰۱۹: آزمایش عمومی پلتفرم Aave V1 با موفقیت انجام شد.
  • ژانویه ۲۰۲۰: Aave V1 رسماً راه‌اندازی شد و فعالیت ETHLend متوقف شد.
  • اکتبر ۲۰۲۰: توکن‌های آوه عرضه شده و توکن‌های ETHLend تبدیل به توکن آوه شدند.
  • دسامبر ۲۰۲۰: AAVE V2 با ویژگی‌های جدید راه‌اندازی شد و Aave V1 نیز به طور موازی به کار خود ادامه می‌دهد.
بیوگرافی استنی کولچوف (Stani Kulechov) خالق آوه
بیوگرافی استنی کولچوف (Stani Kulechov) خالق آوه

بیوگرافی استنی کولچوف (Stani Kulechov) خالق آوه

استنی کولچوف (Stani Kulechov)، کسی است که مدت‌زمان زیادی برنامه‌نویسی کرده است. او برنامه‌نویسی را از زمان نوجوانی دنبال می‌کرده و به امور مالی و حقوقی نیز علاقه‌مند بوده‌است. به همین علت رشته حقوق در دانشگاه هلسینگی را انتخاب کرد و هم‌زمان با تحصیل در این رشته، در گروه‌های مالی و Fintech نیز شرکت می‌کرد.

در آنجا بود که برای اولین‌بار با اتریوم (Ethereum) و مفهوم قراردادهای هوشمند آشنا شد. آشنایی‌ای که او را به‌شدت هیجان‌زده کرد و باعث شد به فکر امکانات فناوری بلاک چین برای ایجاد یک اکوسیستم مالی غیرمتمرکز و کارایی بیشتر محصولات مالی بیفتد.

جاستین سان کیست؟

این افکار، مقدمه خلق اتلند (ETHLend) روی شبکه اتریوم ‌در سال ۲۰۱۷ شد. اگرچه ETHLend یک ایده نو بود؛ اما این پلتفرم همراه با رمزارز مخصوص خود، جذابیتش را رفته‌رفته از دست داد. کمبود نقدینگی و مشکل در تطبیق درخواست‌های وام با پیشنهادها از عوامل مهم ضعف ETHLend بود.

بنابراین، طی ریزش‌ها و بازار خرسی سال‌های ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹، تیم ETHLend تحولاتی بنیادین در محصولش ایجاد کرد و آن را با نام جدید Aave در آغاز سال ۲۰۲۰ عرضه کرد.

کولچوف در سال ۲۰۲۰

در ماه ژانویه، کولچوف رسماً پروتکل Aave را در شبکه اصلی اتریوم (Ethereum) راه‌اندازی کرد. این پروتکل به دلیل ویژگی‌های منحصربه‌فردی مانند وام‌های فلش و نرخ بهره بسیار کم، موردتوجه بسیاری از مردم قرار گرفت.

پلتفرم کولچوف در یک سال، رشد چشمگیری داشت و به دومین پروتکل DeFi تبدیل شد که ارزش کل قفل شده در آن، به ۱ میلیارد دلار می‌رسد. توکن AAVE سال ۲۰۲۰ رشد انفجاری را تجربه کرد و به یکی از پرمخاطب‌ترین توکن‌های DeFi سال تبدیل شد.

در آگوست، Aave از سازمان اداره امور مالی انگلستان مدرک پول الکترونیکی دریافت کرد. طبق گفته کولچوف این مدرک، به این شرکت اجازه می‌داد تا خدمات مالی را آزمایشی به شهروندان انگلیس عرضه کند.

این شرکت همچنین موفق به جذب سرمایه از شرکت‌هایی مانند Framework Ventures و Three Arrows Capital شد.

کولچوف در سال ۲۰۲۱

پس از تثبیت و مورد قبول واقع‌شدن آوه در دنیای ارزهای مجازی، اهداف بلندپروازانه کولچوف کم‌کم خودشان را نشان دادند. در این سال کولچوف به توسعه آوه ادامه داد و پس از گرفتن تأیید نهایی از اداره امور مالی انگلیس، اظهار کرد آوه قصد دارد در نهایت، خدماتش را برای تمام مردم اروپا و سایر نقاط جهان گسترش دهد.

به نظر می‌رسد آوه برخلاف دیگر ارزهای دیجیتال که سعی در نادیده گرفتن قوانین دولت‌ها، فرار از آن‌ها و یا از میان برداشتن آن‌ها دارند؛ سعی می‌کند تا قوانین را با آغوش باز بپذیرد. این مسئله، ممکن است کولچوف را تبدیل به رهبر اصلی برای ادغام برنامه‌های دیفای در سیستم مالی موجود کند. در واقع، کولچوف می‌تواند تکنولوژی دیفای را به خدمت سیستم مالی حاکم بر نظام اقتصادی جهان در‌آورد درحالی‌که هدف پیدایش بلاک چین ازمیان‌بردن نظام اقتصادی حاکم و برپاکردن نظامی آزادانه‌تر و قابل‌اعتمادتر است.

هرآنچه در دنیای پلتفرم‌های Defi اتفاق بیفتد، هر پیشرفت و حرکت رو به جلویی که انجام شود، ما هنوز در ابتدای راه هستیم. این شروع کار است. این تکنولوژی مسیری طولانی در پیش دارد.

هرآنچه در دنیای پلتفرم‌های Defi اتفاق بیفتد، هر پیشرفت و حرکت رو به جلویی که انجام شود، ما هنوز در ابتدای راه هستیم. این شروع کار است. این تکنولوژی مسیری طولانی در پیش دارد.

استنی کولچوف

Aave  همراه سایر سیستم‌عامل‌های DeFi، هرروزه شاهد ورود کاربران جدید به پروتکل هستند و ارزش کل قفل شده در آن‌ها حتی ممکن است رکوردهای جدیدی را بشکند. اگر نسخه ۲ و نسخه‌های بعدی آن نیز همین مقدار موفق عمل کنند، رشد انفجاری آوه می‌تواند ورای حد تصور اتفاق بیفتد.

استخراج آوه
استخراج آوه

استخراج آوه

پیش از سرمایه‌گذاری روی ماینینگ هر نوع ارز دیجیتال، زمانی به تحقیق درباره نحوه ماینینگ، سوددهی و دستگاه‌های مناسب برای ماینینگ اختصاص دهید. تحقیق و جمع‌آوری اطلاعات، فرایندی است که باید قبل از هرگونه سرمایه‌گذاری به‌خوبی انجام شود. مخصوصاً اینکه ریسک سرمایه‌گذاری در دنیای ارزهای مجازی می‌تواند بیشتر از ریسک در دیگر زمینه‌ها باشد. قیمت‌ها نوسان دارند و سختی شبکه ثابت نیست. علاوه بر این دستگاه‌ها فرسوده می‌شوند و هزینه تعمیر و نگه‌داری آن‌ها ممکن است سرسام‌آور باشد.

اما همیشه هم نیاز به دستگاه‌های بزرگ و کامپیوترهای ای سیک (ASIC) نیست. برای ماینینگ آوه راه‌های زیادی وجود دارد. شما می‌توانید سرمایه خود را به‌عنوان وام‌دهنده وارد این پلتفرم کنید. در این صورت قسمتی از سود وام‌هایی که وام‌گیرندگان می‌پردازند در قالب AToken به شما تعلق می‌گیرد. در وب‌سایت رسمی آوه به نشانی می‌توانید از میزان سودها و بهره وام‌ها مطلع شوید.

استخراج رمزارز چیست؟

ماینینگ آوه از طریق تأمین نقدینگی

طبق این برنامه، تأمین‌کنندگان نقدینگی و دریافت‌کنندگان وام در استخرهای USDC  DAI  USDT  GUSD  ETH و WBTC علاوه بر دریافت سود استاندارد خود، پاداش‌های دیگری نیز در قالب stAAVE دریافت می‌کنند. این برنامه، برای گسترش آوه و تشویق مردم به وام دادن و وام گرفتن در این پلتفرم ایجاد شده و همچنین به تمرکززدایی در این پروتکل کمک می‌کند.

برنامه تأمین نقدینگی را، آنجان وینود (Anjan Vinod) یکی از سرمایه‌گذاران اصلی آوه به وجود آورد. کولچوف، به عملکرد این طرح بسیار خوش‌بین است و معتقد است که برنامه ماینینگ آوه از طریق تأمین نقدینگی می‌تواند میزان کل دارایی‌های قفل شده در پلتفرم آوه را تا حد زیادی افزایش دهد؛ چراکه بیشتر پاداش‌ها را به استیبل کوین ها اختصاص می‌دهد.

چگونه مجوز استخراج بگیریم؟

مقایسه بیت کوین و آوه

احتمالاً تا اینجای کار شما هم متوجه تفاوت‌های زیادی که آوه و بیت کوین با یکدیگر دارند، شده‌اید. هرچند که هر دوی این ارزهای دیجیتال، بر پایه فناوری بلاک چین بنا شده‌اند و هر دو سعی در غیرمتمرکز کردن امور مالی دارند؛ اما تفاوت‌های چشمگیرشان باعث شده مسیر این دو ارز کاملاً از یکدیگر جدا باشد.

اولین تفاوتی که پیش‌تر هم به آن اشاره کردیم، هدف و ارزش‌های آن‌هاست! بیت کوین، دشمن بانک‌ها و مؤسسات مالی است و مسیر آینده خود را وابسته به آن‌ها نمی‌داند درحالی‌که آوه، از کمک کردن به بانک‌ها برای بهبود خدمات ابایی ندارد.

دومین تفاوت، تفاوت در خدمتی است که می‌دهند. بیت کوین، صرفاً پولی است که به طور غیرمتمرکز اداره می‌شود و توانایی ایجاد قراردادهای هوشمند روی پلتفرم خود را ندارد؛ درحالی‌که آوه بر پایه قراردادهای هوشمند بنا شده و خدمات وام‌دهی و پرداخت اقساط را تسهیل می‌کند.

آخرین تفاوتی که این دو با هم دارند، نحوه ماینینگ آن‌هاست. بیت کوین توسط کامپیوترهای بزرگ ای سیک (asic) و یا ریگ‌های ماینینگ ماین می‌شود؛ درحالی‌که ماینینگ آوه توسط تأمین نقدینگی برای استخرهای وام آوه انجام می‌شود.

مزایای پروتکل آوه

یکی از مهم‌ترین مزیت‌هایی که آوه را از دیگر پلتفرم‌های وام‌دهی متمایز کرده است، سادگی استفاده از آن برای کاربران است. در واقع، تیم آوه از همان ابتدای کار، زمانی که اتلند (ETHLend) را عرضه کرد، سادگی را در دستور کار خود قرار داده و اکنون آوه یکی از راحت‌ترین پلتفرم‌ها در اپلیکیشن‌های دیفای است.

نکته مثبت دیگری که پروتکل آوه دارد، سود مناسبی است که به وام‌‌ها تعلق می‌گیرد. هر کاربری، فارغ از اینکه تأمین‌کننده نقدینگی باشد یا وام‌گیرنده، این اطمینان را پیدا می‌کند که سود و کارمزدها به‌صورت منصفانه در این پلتفرم تعریف شده‌اند.

مزیت دیگر پروتکل آوه، غیرمتمرکز بودن آن به معنای واقعی است. آوه، کنترل دارایی‌ها را به دست شبکه بلاک چین اتریوم سپرده است و هیچ نهاد مرکزی برای کنترل آن وجود ندارد. علاوه بر این، هرکسی که به‌واسطه سرمایه‌گذاری در این پروتکل ارز دیجیتال لند (LEND) را به دست آورده باشد، می‌تواند با رأی دادن در بهبود و یا تغییر سیستم، در روند پیشرفت و تکامل پروتکل مداخله کنند.

یکی دیگر از ویژگی‌های جالب آوه این است که به شما امکان برداشت مستقیم پولتان در قالب ETH رامی‌دهد؛

حتی در صورت استفاده از وام‌های فلش. این قابلیت برای تعامل با برنامه‌های دیگر در دنیای DeFi Ethereum بسیار مفید است.

و نکته پایانی این‌که امنیت AAVE ، یکی از مهم‌ترین موارد مورد مطالعه در اکوسیستم DeFi است. آوه، به‌عنوان یکی از اولین پروتکل‌های اکوسیستم است که با بهبود مستمر و مطالعه قراردادهای هوشمند، خود را به یکی از ایمن‌ترین پروتکل‌ها تبدیل کرده است. علاوه بر این امنیت اقتصادی آوه، ثبات و عملکرد مناسب آن را حتی در بدترین شرایط بازار نیز تضمین می‌کند.

معایب آوه

مهم‌ترین نکته منفی در خصوص آوه، بهره کمی است که استخرهای آن می‌دهند. این بهره کم، جذابیت سرمایه‌گذاری را کاهش می‌دهد. سرمایه‌گذاران، به‌ویژه کسانی که در برنامه yield farming و یا تأمین نقدینگی شرکت کرده‌اند، با مشاهده نرخ کم بهره‌ای که به آن‌ها تعلق می‌گیرد، ممکن است اشتیاق کمتری نسبت به سرمایه‌گذاری در این پروتکل از خود نشان دهند.

اگر  قصد سرمایه‌گذاری در AAVE را دارید، ممکن است ارزش زیادی به‌ازای سرمایه‌تان دریافت نکنید. اما نکته قابل‌توجه این است که اکثر سرمایه‌‌گذاران آوه به‌خاطر سود زیاد در خود آوه سرمایه‌گذاری نکرده‌اند. بلکه آوه، موقعیت آنان در پلتفرم‌های وام‌دهی دیگر مانند Compound یا Yearn Finance را ارتقا می‌بخشد. از این طریق سود بیشتری در دیگر پلتفرم‌ها نصیبشان خواهد شد.

نکته منفی دیگری که پلتفرم آوه دارد، وام‌های فلش است. وام‌های فلش، می‌توانند ابزاری قدرتمند با عملکردهای متفاوت و هیجان‌انگیز باشند؛ اما درعین‌حال تهدیدی امنیتی برای این پروتکل نیز محسوب می‌شوند. AAVE ، یکی از اولین پروتکل‌هایی است که این توابع را پیاده‌سازی می‌کند. همچنین باید تحقیقات گسترده‌ای، درباره انواع تهدیدات امنیتی ناشناخته‌ای که آوه را تهدید می‌کنند، انجام دهد.

خریدوفروش آوه

آوه نیز، همانند دیگر ارزهای دیجیتال در اکثر صرافی‌های معتبر خارجی و داخلی عرضه می‌شود. از صرافی‌های خارجی، می‌توان به صرافی بایننس که بزرگ‌ترین صرافی ارزهای دیجیتال است، اشاره کرد. برای خرید آوه، لازم است یک حساب کاربری در یک صرافی معتبر ایجاد کنید. صرافی‌ها، برای شما امکان معاملات رمزارزها با ارزهای فیات مانند دلار را فراهم می‌کنند. کافی است پول خود را به صرافی منتقل کرده و ارز موردنظر خود را بخرید.

در زیر تعدادی از این صرافی‌ها معرفی شده‌اند:

  • GEMINI

بهترین صرافی برای سرمایه‌گذاران

  • Coinbase

بهترین صرافی برای دریافت پاداش

  • ITRUSTCAPITAL

بهترین صرافی برای سرمایه‌گذاران تازه‌وارد

  • Binance

بهترین صرافی برای ترید آلت کوین ها

کیف پول آوه

پس از خرید آوه، برای اطمینان بیشتر از امنیت دارایی‌تان لازم است آن را به کیف پولی امن منتقل کنید. از آنجایی که آوه بر روی بلاک چین اتریوم بنا شده است تمام کیف پول‌هایی که از اتریوم پشتیبانی می‌کنند، می‌توانند کیف پول آوه نیز باشند.

یک کیف پول ارز دیجیتال مطمئن، مجموعه‌ای خصوصی از کلیدها را در اختیار شما قرار می‌دهد که می‌توانید برای ذخیره رمزهای خود از آن‌ها استفاده کنید. برای ذخیره ارزهای مجازی،دو نوع کیف پول سخت‌افزاری و نرم‌افزاری وجود دارد. هرکدام  از این کیف‌ها مزایا و معایب  خود را دارند.

کیف پول ارز دیجیتال چیست؟ انواع و نحوه ساخت

بهترین کیف پول سخت‌افزاری برای آوه

SecuX W20 – امن‌ترین کیف پول سخت افزاری رمزنگاری با بلوتوث و صفحه لمسی است. این کیف پول می‌توانید به‌راحتی  Ethereum ، BTC ، ETH ، LTC ، DOGE ، BNB ، Dash ، XLM ، ERC20 ، BSC و ارزهای دیگرتان را مدیریت کنید. البته این کیف پول رایگان نیست و با قیمتی حدود ۱۰۰ دلار در بازارهای جهانی فروخته می‌شود.

بهترین کیف پول نرم‌افزاری برای آوه

MyEtherWallet، کیف پول اصلی رمزنگاری شده است که برای ذخیره Ethereum استفاده می‌شود – اما این نرم‌افزار گسترش‌یافته است و انواع توکن‌های ERC-20 را نیز شامل می‌شود. MyEtherWallet از نصب ساده و برنامه قابل نصب بر روی گوشی برخوردار است که به اکثر کاربران امکان می‌دهد حساب خود را ایجاد کرده و در عرض چند دقیقه، شروع به انتقال رمزارزهای خود کنند.

آینده آوه

آینده آوه، بسیار روشن به نظر می‌رسد؛ چراکه شرکت‌های بزرگ زیادی در آن سرمایه‌گذاری کرده‌اند. پیش‌بینی‌هایی که تحلیل‌گران بر روی این ارز انجام داده‌اند، سرمایه‌گذاران را ترغیب می‌کند تا بدون نگرانی به خرید این ارز بپردازند. خواندن تحلیل‌هایی که تحلیل‌گران نوشته‌اند، می‌تواند به شما در انجام یک سرمایه‌گذاری مطمئن کمک کند. البته لازم به ذکر است که هیچ تحلیلی قطعیت ندارد و همه چیز به احتمالات وابسته است. پس قبل از هرگونه سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال، اصل عدم قطعیت پیش‌بینی‌ها را از یاد نبرید تا بتوانید مدیریت سرمایه و مدیریت ریسک مناسبی داشته باشید.

در زمان نگارش این مقاله (تیر ماه ۱۴۰۰)، قیمت ارز آوه ۳۲۴ دلار است. در ادامه تحلیل برخی از مؤسسات بزرگ پیش‌بینی را در خصوص ارز دیجیتال آوه می‌خوانیم:

Wallet Investor

بر اساس پیش‌‌بینی‌های ما ارز آوه، در طولانی‌مدت افزایش قیمت خواهد داشت. قیمت پیش‌بینی شده برای سال ۲۰۲۶، چیزی حدود $۴۵۹۰.۳۳۰ دلار است. در یک سرمایه‌گذاری ۵ ساله، انتظار می‌رود سود در حدود ۷۳۲.۸۶٪ باشد.

Trading Beasts

قیمت Aave قرار است اوج خوب ۶۵۰ دلار را ثبت کند، حداقل قیمت ۱۳۰۰ دلار تا پایان سال ۲۰۲۲ قابل پیش‌بینی است و آوه، هرچقدر که بتواند قیمتی بالاتر از این عدد را تا پایان سال لمس کند، آینده‌ای روشن‌تر در انتظارش خواهد بود.

Reddit Community

بزرگ‌ترین پیروزی که آوه می‌تواند به دست آورد، عبور از سد ۱۲۰۰ دلار است.  طبق پیش‌بینی ما، آوه ارزش شرط‌بندی در سال ۲۰۲۲ را خواهد داشت.

Coin Price Forecast

طبق آخرین پیش‌بینی بلندمدت، قیمت آوه تا پایان سال ۲۰۲۱ به ۱۰۰۰ دلار و در پایان سال ۲۰۲۳ به ۲۰۰۰ دلار خواهد رسید.

جمع‌بندی

بازارهای غیرمتمرکز مالی مانند Aave یا Compound،  زمینه را برای یک سیستم مالی قابل‌اعتمادتر و در دسترس‌تر فراهم می‌کنند. Aave، یک پروژه جالب DeFi است که به کاربران ارزهای دیجیتال امکان دسترسی شفاف به وجوه و خدمات را می‌دهد.

رمزارز آوه نیز، با ایجاد امکان رأی‌دهی در پلتفرم توانسته است قدرت تصمیم‌گیری در شبکه را به‌طور متناسبی بین کاربران خود توزیع کند و به این ترتیب، از ایجاد قدرتی متمرکز برای تصمیم‌گیری درباره کل پلتفرم جلوگیری کرده است.

پیش‌بینی می‌شود پلتفرم آوه، در صورت رفع برخی از نقاط ضعف خود بتواند پیشرفتی چشمگیر در میان دیگر پلتفرم‌های وام‌دهی داشته باشد.

گرفتن وام در پلتفرم آوه کار آسانی است، کافی است با وارد شدن به سایت آوه و ایجاد حساب، درخواست خود را ثبت کرده و یا از میان پیشنهاد‌های موجود برای وام‌دهی یکی را انتخاب کنید. البته همیشه تحریم‌ها، دست ایرانیان را برای معاملات آزادانه در این پلتفرم‌ها بسته‌اند. دولت‌ها با اعمال قوانین نابرابر، ذات آزادی‌‌خواه ارزهای دیجیتال را تحت تاثیر قرار داده‌اند. امیدواریم روزی فرابرسد که همه چیز در دنیای مالی آزاد و بدون مرز باشد و هیچ کس، صرفا به دلیل زندگی در کشوری خاص، فرصت استفاده از امکانات موجود در دنیا را از دست ندهد.

تحریم ایران در صرافی بایننس و روش های دور زدن تحریم

شما به عنوان یک ایرانی با چه مشکلاتی در زمینه کار با ارزهای مجازی و پلتفرم‌های دیفای مواجه شده‌اید؟  اگر تجربه‌ای از انجام معاملات در پلتفرم‌های دیفای دارید می توانید در قسمت نظرات آن را با ما به اشتراک بگذارید.

سؤال‌های متداول

آیا پلتفرم آوه امن است؟

آوه، پلتفرمی نوپا محسوب می‌شود و اکنون برای پاسخ به این سؤال کمی زود به نظر می‌رسد؛ اما این پلتفرم تابه‌حال مورد حمله هکرها واقع نشده و توانسته است در طول مدت فعالیت خود امنیت دارایی‌های کاربرانش را حفظ کند.

آیا سرمایه‌گذاری در آوه سودده است؟

اکثر تحلیل‌گران، نظر مثبتی درباره آینده قیمتی ارز دیجیتال آوه دارند؛ اما به‌طورکلی برای تصمیم گرفتن برای سرمایه‌گذاری باید تحقیقات زیادی انجام دهید. تصمیم نهایی را بر پایه تجارب و تحلیل خودتان از بازار، اتخاذ کنید.

آیا آوه از بیت کوین بهتر است؟

وقتی صحبت از سرعت معاملات و کارمزد باشد، بدون شک آوه بهتر از بیت کوین عمل می‌کند. میانگین زمانی که برای پردازش یک معامله توسط آوه صرف می‌شود به‌سختی به ۲.۵ ثانیه می‌رسد. اما در بحث امنیت و پذیرش عمومی، بیت کوین توانسته موفقیت‌های بیشتری نسبت به آوه کسب کند.

 

منابع

https://academy.bit2me.com/en/what-is-aave/

۰ ۰ رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
نمایش تمام دیدگاه ها